Alexa von Arnim'in Sergisi The Shooting Galleride

50'den fazla fotoğraf, şarkı sözleri ve bir müzik video yerleştirmesi ile sergi Münihli fotoğrafçı ve müzisyen Alexa von Arnim'in (b.1991) yaşamı içinden bir gezi sunuyor. Sergi de Amerikalı bir Anne ve Fransız babanın kızı olarak doğan sanatçı, Paris ve Münih arasındaki çeşitli deneyimleri ve izlenimleri arasında keşfettiği bu bağlantılardan besleniyor.

Serginin merkezini yedi oto-portre oluşturuyor. Bunlar, yaşam kavramını ve sanatçının yaşam biçimini aktaran ve kendi hikayelerini anlatırken kendi portrelerini bir bağlam haline getiren bir dizi baskı ve Instant-camera baskı ile çevrilidir.Kulaklıklar üzerinden izleyici, loop’da oynayacak müzik videosu “Alexa” grubu hakkında izlenim sahibi olabilecekler. Aynı zamanda şarkı sözleri, sanatçının duygusal dünyasına derinlemesine dalmanıza sağlarken, imajlarda gizli kalabilecek bir hikayeye farklı boyutlar katmaktadır.

Sanatçının duygusal striptizi bir neslin panoraması haline gelir. Bu anlık görüntüler özgürlük, dostluk ve küresel bir gençliğin zorlukları üzerine kurulu bir hikayeyi anlatmak için bir araya geliyor.

Alexa von Arnim, Paris'te Speos Fotoğraf Okulunda okudu. Halen çeşitli sergiler ve müzik projelerinde fotoğrafçı olarak çalışıyor. Ayrıca Münih’te ki Schierke Sanatçılarında Yaratıcı Danışman olarak görev yapıyor. Grubu 'Alexa'sı ile müzikal olarak yazdığı şarkı sözlerini anlıyor.


www.facebook.com/PoligonTheShootingGallery

Yorumlar

Popüler Yayınlar